İLKOKUL

İLKOKUL

İLKOKUL

ODAK İLKOKULU

İlkokul sınıflarımızda uyguladığımız programlarla;

  • Akademik gelişimin yanı sıra güçlü bir öz farkındalık bilinciyle kendi potansiyelinin keşfederek ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetişmiş,
  • Türkçeyi etkili kullanan; dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerileri gelişmiş,
  • Derse aktif olarak katılıp öğrenmekten zevk alan, sorumluluk bilincine sahip,
  • Bilimsel araştırma becerisi kazanmış,
  • Matematiksel düşünme gelişmiş, matematiksel kavramları günlük yaşamlarına uyarlayabilen,
  • İnovatif düşünebilen her alanda yaratıcı problem çözme becerisine sahip,
  • Öğrenim hayatının üst basamaklarında başarılı ve mutlu olmak 21. yüzyıl becerilerine sahip öğrenciler yetiştirmek hedeflenmektedir.

SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ

AFTER LESSON ACTIVITY

Eğitim etkinliklerinin tümü, öğrencilerimizin bireysel özellikleri dikkate alınarak çevresi, yaşıtları ile kuracağı ilişkileri ve etkileşimleri zengin ve kapsamlı kaynaklarla desteklenerek planlanmaktadır.

Bu planlama çerçevesinde oluşturduğumuz haftalık programımızda sınıf öğretmenleri ile yürütülen tema çalışmalarına ek olarak, takım sporları, jimnastik, okçuluk, görsel sanatlar, müzik,  satranç, modern dans, halk oyunları, drama, robotik kodlama gibi branş dersleri; temalar ile bağlantılı olarak yapılan alan gezileri, proje çalışmaları ve aile katılım etkinlikleri ile öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi desteklenir

TÖRENLER

Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi ve becerileri edinmiş, milli duygular ve toplumsal değerlerimiz konusunda farkındalığı gelişmiş bireyler yetiştirmek amacıyla öğrencilerimiz  "Belirli Gün ve Haftalar"da gerçekleştirilen kutlama programlarında etkin bir şekilde görev almaktadırlar.

OKUMA GÜNLERİ – ONLAR DA ÇOCUKTU

1.sınıf öğrencilerimizin velileri, belirli periyotlarla okulumuza davet edilerek kütüphanemizde öğrencilerimizle bir araya gelip çocukluk hayallerini, anılarını, hedeflerine ulaşmak için neler yaptıklarını öğrencilerimizle paylaşmakta ve birlikte kitap okuma etkinliği yapılmaktadırlar.

ÜRÜN DOSYALARI /PORTFOLYO PAYLAŞIM GÜNLERİ

1, 2 ve 3. sınıflarda, öğrencilerimizin yıl boyu gelişimlerini izleyebildiğimiz "ürün dosyaları paylaşım günlerinde",   4. sınıflarda ise öğrencilerimiz yıl boyu yürüttükleri projelerin sunumlarını velileriyle paylaşmaktadırlar.

YAZAR ŞÖYLEŞİLERİ

Öğrencilerimizin yıl boyunca keyifle okuduğu kitapların yazarları ile buluştuğu "Yazar Söyleşileri" düzenlenmekte, her seviyede farklı yazarlarımız okulumuza davet edilmektedir. Kitap okumanın keyfi, ünlü yazarlarımızın öğrencilerimizle yaptığı söyleşilerde paylaşılmaktadır.

ODAK RADYO PROGRAMLARI

4. sınıf öğrencilerimiz daha önceden belirlenmiş konular çerçevesinde haftada bir gün hazırladıkları programı tüm öğrencilere sunarak kendilerini ifade etme ve sosyal becerilerini geliştirme olanağı bulmaktadırlar.

DRAMA/TİYATRO GÖSTERİLERİ

1.sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersindeki gelişimlerini yılsonunda İngilizce tiyatro olarak;

2,3. sınıf öğrencilerimiz, çevre bilinci farkındalığı kazandırmaya yönelik yıl boyunca sürdürdükleri projeyi Türkçe tiyatro olarak velilerine sunmaktadırlar.

SINIFLAR ARASI MÜSABAKALAR /ATLETİZM VE YÜZME OLİMPİYATLARI

Öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca sporun getirdiği olumlu katkılardan faydalanmaları düşüncesi ile sınıf takımları oluşturmakta, takımlarımızın sınıflar arası müsabakalara katılımları sağlanmaktadır.

ETKİN TENEFFÜS YÖNETİMİ

Öğrencilerimizin boş zamanlarını daha etkin kullanmalarına yardımcı olmak, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile haftada bir gün öğle teneffüslerinde turnuva ve yarışmalar düzenlemektedir.

SANAT GÜNLERİ

Öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları sanatsal faaliyetlerin sergiler, müzik performansları, dans gösterileri ve drama başlıkları altında sergilendiği bir platformdur.